Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık hizmetlerim aşağıdaki alanlardadır.

Okul Seçimi Danışmanlığı

Velilerin seçim yaparken daha sağlıklı karar verebilmesi adına okul seçimi konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyim. Öğrencin bireysel özelliklerini dikkate alınarak, hedefleri doğrultusunda seçebileceği okullar öğrenci ve velilere tanıtılmakta ve öğrenci için en uygun okulun seçimi süreci aile ile birlikte gerçekleştirilmektedir.

LGS Danışmanlığı

Zorlu LGS sürecinde öğrencilerin sınav sonuçları ve çalışma durumu değerlendirilmekte, öğrencinin hedeflerine ulaşabilmesi için yapılması gerekenlere yönelik önerilerde bulunulmaktadır. Danışmanlık süreci öğrencinin ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Süreç içinde öğrencilerin hedeflerinin oluşturması ve motivasyon artırmaya yönelik çalışmalar da yapılmaktadır.

Üniversite Tercihleri ve Kariyer Planlama Danışmanlığı

Üniversite ve bölüm seçimi gençlerin ve ailelerin en önemli gündemlerinden birisi. Geleceği planlamak adına sadece puana göre tercih yapmak oldukça yetersizdir. Daha geniş perskpektifte ve gelecek trendleri de göz önünde bulundurularak öğrenciye en uygun tercihlerin yapılması için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Bu danışmanlığı alan öğrenciler daha sağlam bir zeminde geleceğini planlama şansına sahip olmaktadır.

Özel Okullara Yönelik Yönetim Danışmanlığı 

Özel okulların sayısı gün geçtikçe artmaktadır, ancak çok sayıda okulun arasından sıyrılıp, velilerin uzun yıllar tercih edebileceği, uluslar arası standartlarda eğitim veren bir kurum olabilmek için danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak önemlidir. Bu sayede deneme yanılma yapılarak yaşanacak olumsuzlukların da önüne geçilmiş olacak, okulun daha kısa sürede daha iyi noktalara gelmesi sağlanacaktır. Bu hizmetle kuruluş aşamasından itibaren yönetim süreçlerinde danışmanlık yaparak okulların daha sağlam bir zeminde kurulması ve geliştirilmesi sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetinden yararlanmak isterseniz ykirman@yesimkirman.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.