Hakkımda

indir

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra 2004 yılında Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansımı tamamladım. Eğitim sektöründe Fen Bilgisi Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Fen Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Müdür Yardımcılığı ve son 7 yılında da Okul Müdürlüğü görevlerinde bulundum. 34 yaşında devraldığım okul müdürlüğü görevini sürekli iyileştirme ve geliştirme bakış açısı ve ekip çalışmasına verdiğim önemle 7 yıl sürdürdüm, okulumun alanındaki en iyi okulların arasında yer almasına liderlik ettim. Liderliğim sırasında pek çok ulusal ve uluslar arası proje çalışmasına katıldım, Türkiye ve İstanbul geneli bilim şenliği, konvansiyon ve yarışmalar organize ettim.

2003 yılında ISO 9001,  İç Tetkikçi, Süreç Yönetimi ve Hedef Belirleme Eğitimi ile başlayan kalite yolculuğum, EFQM Mükemmellik Modeli ve Özdeğerlendirme eğitimi, KALDER Ulusal Kalite Ödülü Değerlendirici Yetiştirme Eğitimi ile devam etti.  2005 ve 2006 yıllarında KALDER’de Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricisi olarak görev yaptım. 13 sene süresince çok sayıda kalite eğitimine katıldım. Kalite yönetim sisteminin kurulması, yürütülmesi ve geliştirilmesinde çok aktif rol oynadım, 7 yıl Kalite Yönetim Temsilciliği, son 6 yılda tüm okullar bazında stratejik planlama çalışmalarının liderliğini yaptım.

ARGE sorumlu yöneticisi olarak çalıştığım 6 yıl boyunda tüm seviyelerde uygulanan pek çok yenilikçi projenin hayata geçmesine liderlik yaptım. 21. Yüzyıl Becerilerini çocuklara kazandırmayı amaçlayan Küresel Başarı Projesi, Dijital Vatandaşlık Eğitimi, Finans Okuryazarlığı Eğitimi bunların başlıcalarındandır. Bu çalışmaların yanı sıra eğitimde teknoloji kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yapılan, öğretmenlere yönelik pek çok eğitim ve uygulamayı, liderliğini yaptığım İnovasyon Ekibi ile birlikte hayata geçirdik.

Yaşam boyu öğrenme ve gelişmeye inanan bir kişi olarak eğitim sektöründeki deneyimlerimi paylaşmak amacıyla kariyerime eğitim uzmanı ve danışman olarak devam etmekteyim. Uzmanlık alanlarım; 21.Yüzyılda Eğitim, Mesleki Gelişim, Stratejik Yönetim, Proje Yönetimidir.

Bir Cevap Yazın