Hakkımda

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra 2004 yılında Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansımı tamamladım. Eğitim sektöründe Fen Bilgisi Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Fen Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Müdür Yardımcılığı ve son 7 yılında da Okul Müdürlüğü görevlerinde bulundum. Liderliğim sırasında pek çok ulusal ve uluslar arası proje çalışmasının yürütülmesini ve Türkiye ve İstanbul geneli bilim şenliği, konvansiyon ve yarışmalar düzenlenmesini sağladım.

2003 yılında ISO 9001,  İç Tetkikçi, Süreç Yönetimi ve Hedef Belirleme Eğitimi ile başlayan kalite yolculuğum, EFQM Mükemmellik Modeli ve Özdeğerlendirme eğitimi, KALDER Ulusal Kalite Ödülü Değerlendirici Yetiştirme Eğitimi ile devam etti.  2005 ve 2006 yıllarında KALDER’de Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricisi olarak görev yaptım. 13 sene süresince çok sayıda kalite eğitimine katıldım. Kalite yönetim sisteminin kurulması, yürütülmesi ve geliştirilmesinde çok aktif rol oynadım, 7 yıl Kalite Yönetim Temsilciliği, son 6 yılda tüm okullar bazında stratejik planlama çalışmalarının liderliğini yaptım.

ARGE sorumlu yöneticisi olarak çalıştığım 6 yıl boyunda tüm seviyelerde uygulanan pek çok yenilikçi projenin hayata geçmesine liderlik yaptım. 21. Yüzyıl Becerilerini çocuklara kazandırmayı amaçlayan Küresel Başarı Projesi, Dijital Vatandaşlık Eğitimi, Finans Okuryazarlığı Eğitimi bunların başlıcalarındandır. Bu çalışmaların yanı sıra eğitimde teknoloji kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yapılan, öğretmenlere yönelik pek çok eğitim ve uygulamayı, liderliğini yaptığım İnovasyon Ekibi ile birlikte hayata geçirdim.

Yaşam boyu öğrenme ve gelişmeye inanan bir kişi olarak, eğitim sektöründeki bilgi ve deneyimlerimi paylaşmak amacıyla 2016 yılından bu yana kariyerime eğitim danışmanı olarak devam etmekteyim. YKS, LGS gibi merkezi sınavlar, okul seçimi, çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanması, kariyer planlama gibi konularda içerikler hazırlamakta, sosyal medya hesaplarım ve web sitem üzerinden paylaşmaktayım. Bu süreçte öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yönelik eğitim ve seminerler veriyorum. Okul seçimi, LGS/YKS hazırlık, kariyer planlama konularında verdiğim bireysel danışmanlık desteği ile öğrencilerin eğitim yolculuklarına eşlik ediyorum.

Eğitim/ seminer / danışmanlık talepleriniz için ykirmanbilgi@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek hazırladığım içeriklere ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/yesimykirman/

https://www.instagram.com/yesimkirman/

https://whatsapp.com/channel/0029VaAExI7IXnlvdVTwm93o 

https://www.youtube.com/channel/UCH8-PNDcIAlBL52n6pVSXdA/videos?view_as=subscriber

 

Bir Cevap Yazın