lise uzaktan eğitim

Liselerde Yazılı Sınavlar Nasıl Yapılacak? 12. Sınıflardaki Yüz Yüze Eğitimin Detayları

MEB 12. Sınıflarda başlayacak yüz yüze eğitimin ve yazılı sınavların detaylarını açıkladı.

01 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulaması ile yüz yüze eğitime geçilecek. 12. Sınıflar haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde eğitim kurumu müdürlüklerince belirlenerek planlanacak.

Yüz yüze planlanmayan 12. sınıf dersleri ile diğer sınıfların dersleri uzaktan eğitim kapsamında yürütülecek. Yüz yüze eğitime katılım, isteğe bağlı olacak ve öğrencinin devam zorunluluğu aranmayacak.

Liselerde tüm sınıf seviyelerinde birinci dönem yapılamayan sınavlar , 01 Mart 2021 tarihinden itibaren iki hafta içinde yapılacak. Birinci dönemde yapılamayan sınavların kapsamı, 01 Kasım 2020 tarihine kadar işlenen konular ile sınırlı tutulacak. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin yapılacak birinci sınavlar 16 Nisan 2021 tarihine kadar tamamlanacak şekilde planlanacak.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin puanlar, haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın öğrencinin; her dersten sınav, performans çalışması ve derse katılıma ilişkin performans puanı ile performans ödevi puanlarıyla belirlenecektir.

Yüz yüze eğitim kapsamına alınmayan sınıflardaki öğrenciler, istemeleri hâlinde KKTC dâhil, bulundukları yerleşim yerlerindeki öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türündeki eğitim kurumlarında sınavlara girebilecek. Yüz yüze eğitimin devam edeceği süre ile ölçme ve değerlendirme uygulamaları sürecinde barınma ihtiyacı olan öğrenciler okul pansiyonlarından yararlandırılacak.

Herhangi bir nedenle sınavlara katılamayan ve okul yönetimince mazereti uygun görülen öğrenciler, alan zümre öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınava alınacaktır.

Kendisinde veya aile bireylerinde kronik hastalık bulunan öğrenciler, okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacaktır.

yks #yks2021tayfa #yks2021 #lise #lisesi #okullaraçılıyor #veli #öğrenci #öğretmen #sınıf #okul #sınav #yksmatematik #ykstayfa #anadolulisesi #fenlisesi #mesleklisesi #kolej #yazilisinav #yazılı

Bir Cevap Yazın